Kredyty gotówkowe jako alternatywa na finansowanie planowanych celów

Kredyty gotówkowe jako alternatywa na finansowanie planowanych celów

Kredyty gotówkowe jako alternatywa na finansowanie planowanych celów

Każdego dnia spotykamy się z wieloma zapytaniami dotyczącymi możliwości uzyskania kredytu gotówkowego. Dlatego w tym wpisie dowiecie się czy i dlaczego warto podjąć decyzję o kredycie gotówkowym właśnie  teraz.

Na co i dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy?

Uzyskanie kredytu gotówkowego pozwala na uzyskanie pieniędzy na dowolnie wybrany przez kredytobiorcę cel. Przez rosnące ceny, spowodowane wysoką inflacją odkładanie planowanych celów wydaje się nieopłacalne, ponieważ z miesiąca na miesiąc ceny usług i dóbr drożeją. Nie wiadomo również, kiedy sytuacja może ulec poprawie.

Często naszym klientom brakuje również gotówki na realizację wcześniej rozpoczętych celów takich jak np. budowa domu czy remont mieszkania, co uniemożliwia ich zakończenie lub np. otrzymanie kolejnej transzy kredytu hipotecznego. Brak zdolności lub ograniczenia regulaminowe nie pozwalają również na to, aby podwyższyć kwotę np. wcześniej zaciągniętego kredytu hipotecznego, przez co nie są w stanie zrealizować zamierzonego celu. Kredyt gotówkowy wydaje  się więc obecnie najlepszym rozwiązaniem w przypadku konieczności dodatkowego finansowania swoich celów. Warto również zauważyć, że kredyty gotówkowe zazwyczaj są zawierane na niższe kwoty a tym samym nawet systematyczne wzrosty stóp procentowych nie są tak bardzo odczuwalne dla kredytobiorcy. Można przewidywać, że w najbliższym czasie może nie być lepszego momentu na zaciągniecie kredytu.

Obecne koszty kredytów gotówkowych

Obecnie oprocentowanie kredytu gotówkowego wynosi około 10 %. Bezpieczną alternatywą jest aktualnie możliwość wnioskowania o kredyt gotówkowy na oprocentowaniu stałym, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że z miesiąca na miesiąc dojdzie do niekorzystnego zaktualizowania harmonogramu spłat, związanego z ciągłym wzrostem stóp procentowych. 

Jaki kredyt gotówkowy wybrać, aby był najbardziej korzystny?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na banki, które oferują kredyty na oprocentowanie stałe, dające nam stabilność i pewność spłaty. Nasze biuro ma możliwość dobrania najlepszej oferty z wielu dostępnych banków i zaproponować najbardziej korzystne rozwiązanie dla klienta. Sugerujemy, aby wziąć kredyt w kwocie odpowiedniej do Waszych potrzeb, oraz taki który będziecie w stanie spłacić możliwie szybko.

Czy warto skorzystać z usług doradcy finansowego? Premia na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich