Jak przygotować się na spotkanie z doradcą kredytowym?

Jak przygotować się na spotkanie z doradcą kredytowym?

Jak przygotować się na spotkanie z doradcą kredytowym?

Doradca kredytowy to osoba, która na podstawie analizy naszej sytuacji finansowej, potrafi dobrać odpowiedni produkt finansowy, a także wesprzeć nas w trakcie całego procesu ubiegania się o kredyt. Na pierwsze spotkanie warto zatem zabrać dokumenty pozwalające określić naszą zdolność kredytową. Warto więc zgromadzić informacje dotyczące dochodu miesięcznego netto, kosztów utrzymania gospodarstwa domowego i pozostałe zobowiązania ponoszone co miesiąc. Dodatkowym aspektem, który warto przemyśleć jest wysokość wkładu własnego jaki planujemy przeznaczyć. Im wyższy wkład własny, tym większa możliwość uzyskania korzystniejszych warunków kredytu.

Aby zweryfikować zdolność kredytową doradca będzie potrzebował znać dochód miesięczny netto w przypadku etatu, a więc warto zabrać 6 ostatnich wpływów na konto z tytułu wynagrodzenia lub w przypadku dochodu z działalności gospodarczej – PIT za ostatni zamknięty rok wraz z dokumentami za bieżący okres. Dodatkowo musi precyzyjnie podać comiesięczne zobowiązania – raty kredytów prywatnych i firmowych, karty kredytowe itp. 

Warto również przedstawić rodzaj nieruchomości, na którą planujemy przeznaczyć środki. Dla zweryfikowania celu zakupu i jego ceny warto mieć już umowę rezerwacyjną, przedwstępną lub deweloperską na nieruchomość lub wstępnie oszacować wartość nieruchomości jaką klient jest zainteresowany lub wartość budowy domu.

Przedstawiając komplet najważniejszych informacji możemy liczyć na znalezienie przez doradcę najlepszego rozwiązania. Po zapoznaniu z naszą aktualną sytuacją finansową, doradca hipoteczny przedstawi wszystkie możliwości finansowe.

Dlaczego warto umówić się na spotkanie?

Oczywiście decyzja o konsultacji z doradcą nie jest obligatoryjna. Rozmawiając z doradcą można uzyskać bezpłatną, niezobowiązującą informację dotyczącą finansowań. Doradca zwróci także uwagę na kwestie, o których być może wcześniej nie wiedzieliśmy. Może to być np. obniżenie prowizji lub marży kredytu poprzez skorzystanie z produktów dodatkowych będących w ofercie.

Dodatkowym powodem spotkania z doradcą jest to, że jest osobą, która ma szeroką wiedzę na temat produktów finansowych i jest na bieżąco z ofertami na polskim rynku. Wiedza ta pozwala na przedstawienie wymagań, listy dokumentów, które będą niezbędne do zawnioskowania o konkretny produkt. Takie spotkanie pozwoli nam zaoszczędzić czas, ponieważ dzięki przedstawieniu kompletu informacji podczas jednego spotkania, nie musi my kontaktować się z każdym bankiem indywidualnie.

Jak się umówić z doradcą kredytowym?

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie w celu umówienia spotkania. Pamiętaj, że nasza usługa jest w pełni bezpłatna zarówno dla klienta indywidualnego jak i dla przedsiębiorcy – można więc skorzystać z zupełnie darmowej w pełni profesjonalnej porady.

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym? Czy wiesz czym się różni kredyt hipoteczny od pożyczki hipotecznej?